Своїми руками

Кесарів розтин: 5 питань про пологи, операції і дитину

Кесарів розтин: 5 питань про пологи, операції і дитину

Кесарів розтин — це операція, яку виконують в тому випадку, якщо мама не може самостійно народити малюка. Роблять її вже на протязі багатьох років, техніка відпрацьована і багаторазово вдосконалена, але кожна жінка, задумавшись про пологи оперативним шляхом, природно, задає безліч питань. Спробуємо відповісти на найактуальніші з них.

Треба чи ні

Як і всі інші оперативні втручання, кесарів розтин виконують тільки за показаннями. Без них, тільки за бажанням жінки, операцію робити не будуть. Показання до кесаревого розтину бувають абсолютними і відносними. абсолютні показання — це ситуації, при яких жінка не може народити сама цю дитину ні за яких умов. Наприклад, розміри таза не відповідають розмірам голови малюка (голова велика і не зможе пройти крізь тазове кільце); дитина розташований в матці поперек; є повне передлежання плаценти (плацента перекриває зів шийки матки). при відносних показаннях до кесаревого самостійні пологи можливі, але ризик для здоров'я мами і дитини в разі природних пологів досить великий (наприклад, пологи в тазовому передлежанні немовлям чоловічої статі).

Зазвичай вже в кінці вагітності, ближче до 36-му тижні, стає зрозуміло, яким способом будуть проходити пологи. Лікар жіночої консультації або медичного центру, де спостерігається майбутня мама, дає їй рекомендації з приводу розродження і напрямок в пологовий будинок. Остаточне рішення про необхідність кесаревого розтину приймає вже лікар пологового будинку. Звичайно, потрібна і згода майбутньої мами — без цього операцію робити не будуть. Потім, коли вирішено, що пологи будуть проводитися саме таким способом, призначаються додаткові обстеження і визначається дата операції — це планове кесарів розтин.

Трапляється, що показання до операції виникають безпосередньо під час пологів: наприклад, під час періоду сутичок виникла слабкість родової діяльності, яка не піддається медикаментозному лікуванню; почалася відшарування плаценти; у дитини виникла гостра гіпоксія (кисневе голодування). тоді виробляють екстрене кесарів розтин.І абсолютні, і відносні показання до кесаревого розтину можуть з'явитися в будь-який час, тому виходить, що оперативне розродження чисто теоретично можливо у кожної жінки.

Операція — захід хвилююче. Що ж турбує майбутніх і вже відбулися мам?

Чому в останні роки частота оперативних пологів зростає? Кесарів розтин виконують "на всякий випадок"?

В останні роки кесарів розтин дійсно виконують значно частіше, ніж раніше. Наприклад, за останні 20 років його частота в Росії зросла більш ніж в три рази, і сьогодні практично 25% всіх пологів проходять з допомогою цієї операції. Чому це сталось? Хтось думає, що лікарям так зручніше або вони не хочуть брати на себе відповідальність за результат пологів: адже операція займає всього близько години, а природні пологи — до доби.

Насправді кількість оперативних пологів збільшилася тому, що лікарі навчилися діагностувати багато захворювань і акушерські стани, які були недоступні для розпізнавання раніше (особливо після появи УЗД, КТГ і інших видів досліджень). Також в останні роки практично відмовилися від використання вакуум-екстракції і накладення щипців, так як ці акушерські маніпуляції травматичні для дитини. Тепер замість них при необхідності виконують кесарів розтин.

Крім того, здоров'я самих жінок останнім часом через різних факторів (неправильного харчування, стресів, малорухливий спосіб життя) не покращується, багато вагітностей виникає після ЕКЗ (що в поєднанні з іншими факторами вже є передумовою до операції) — все це і розширило показання до кесаревого розтину.

Чи може кесарів розтин негативно відбитися на дитині?

Повільний рух по родових шляхах при природних пологах — це поступовий перехід від внутрішньоутробного до позаутробного існування. Воно дозволяє дитині поступово "включити" необхідні адаптаційні механізми. У "кесарят" ж немає достатнього часу на пристосування до нових умов навколишнього середовища, тому на етапі первинної адаптації їм доводиться трохи важче. Але це тимчасовий процес, досить швидко такі діти пристосовуються до навколишнього світу.

Скільки разів можна робити кесарів розтин?

Розріз на животі при сучасних операціях в більшості випадках виконується низько і на невеликому протязі, так що після операції шов буде практично непомітний.При наявності рубця на матці можливі наступні вагітності, а в деяких випадках навіть природні пологи. Якщо раніше лікарі говорили, що більше трьох операцій кесаревого розтину робити не варто, то зараз ці обмеження зняті. Тому шляхом кесаревого розтину можна народити хоч п'ятьох дітей.

Чи можливо після кесаревого розтину годувати дитину грудьми?

Епідуральна анестезія, під якою зараз проводиться більшість оперативних пологів, не є протипоказанням до раннього прикладання дитини до грудей. І навіть після загального наркозу можна почати годування вже через кілька годин. Якщо ж після операції призначені антибіотики, в більшості випадків це будуть препарати, сумісні з грудним вигодовуванням. Перші дні після операції мама буде годувати дитину молозивом. Зазвичай після кесаревого розтину молоко приходить на треті-сьому добу, тобто трохи пізніше, ніж після природних пологів, але сама лактація відмінностей не матиме.

Правда, що після кесаревого розтину складніше відчути себе матір'ю і полюбити свою дитину?

Буває, що після кесаревого розтину у мами виникає відчуття незавершеності процесу. Хтось відчуває розчарування, психологічний дискомфорт через те, що пологи не пройшли природним шляхом. Можливо, це відбувається тому, що організм жінки не отримав гормонального сигналу про те, що пологи закінчилися, і мама не зазнала особливих відчуттів, як це буває в момент народження дитини.

Щоб завершити процес, можна допомогти собі психологічно і фізично — сказати заздалегідь продумані слова про зустріч з малюком або попросити про це медичний персонал, відразу після операції покласти дитину на груди (це роблять зараз майже у всіх пологових будинках), доторкнутися до крихти. Можна заздалегідь проконсультуватися з психологом і отримати у нього рекомендації, як краще впоратися зі своїми відчуттями — усвідомити їх і виплеснути негативні емоції (проговорити їх з чоловіком, близькими, подругами, записати в щоденнику).

У будь-якому випадку треба прийняти свої пологи і ставитися до кесаревого розтину як до блага, адже без нього не відбулося б народження улюбленої дитини. Материнський інстинкт у жінок запрограмований (хоча і проявляється у всіх по-різному і в різні терміни) і не залежить від того, яким шляхом малюк з'явився на світ. Кесарів розтин не може перешкодити любити свою дитину.

Головне достоїнство кесаревого розтину — народження дитини в тих випадках, коли інакше він або мама ризикували б життям.

ТРЕТЄ Кесарів Перетин. Давайте поговоримо про третю вагітність після 2 швів кесарева.

Скажіть після кесарева через скільки знову можна вагітніти? У мене було кесарів, другий раз хотілося б народити самій, але не від великого бажання "дізнатися Вагітність і пологи після кесаревого розтину: який варіант ваш?

Правда, у них у всіх різниця між дітьми маленька (менше 3-х років).

Нікого не Кесарії заздалегідь, як почалися сxваткі або відійшли води, так і Кесарії.

Знайомих, хто сам народив (ЕР) після 2х КС немає, але чула, що взагалі таке буває, якщо після останнього КС пройшло більше 3-х років, то теоретично можливі і ЕР, а не "автоматично тільки КС".

Так що вибачте, але якихось особливих подробиць про "3-тя вагітність після 2 КС" немає — звичайні вагітності, шов, живіт, матка поводяться так само як і при будь-якій іншій вагітності.

Хто народжував сам після кесарева?

А ось якщо народити самій після кесарева, то народжувати вже можна скільки завгодно. А багато хто все ж хочуть мати хоча б троє діток. Знаю багатьох (по інтернету в основному), хто народив сам після кесарева і не одну дитину.

Завжди Чи буде друга кесарів?

Кесарів розтин: 5 питань про пологи, операції та дитину. Скільки разів можна робити кесарів розтин? Розріз на животі при сучасних операціях в Чи можна народити самій після кесарева. ПИТАННЯ Після перших пологів пройшло вже 4 роки.

їсть. пологи і кесарів

Кесарів — операція, вагінальні пологи — природний процес. Скільки дітей можна народити не вдаючись до кесаревого? Особливо якщо хочеться чотирьох. А болить не болить — то справа індивідуальна. У мене після других пологів взагалі нічого не боліло.

Хто народжував сам після Кесарів?

А ось якщо народити самій після кесарева, то народжувати вже можна скільки завгодно. А багато хто все ж хочуть мати хоча б троє діток. Знаю багатьох (по інтернету в основному), хто народив сам після кесарева і не одну дитину.

зразок важливо який шов — горизонтальний або вертикальний

Так, що все можливо і реально. Аби був хороший лікар.

Вітаю і бажаю легкої вагітності і легких пологів.

Опитування для тих, у кого було кесареве

1. великий дитина, не хотів опускатися, вузький таз, народжували 20 годин, з яких 3 тужілісь. Якби було можна обійтися без цього було б краще. Розділ: Проблеми з лактацією (грудне молоко після кесарева на 7 місяці).

3.а) загальний наркоз, б) епідуральна;

4.а) через добу, б) в ПИТе через пару годин після операції;

5.а) на 7ой, шов зажив швидко, але біль була місяців шість (при чханні, сміху і тд), б) на 8ой, швидше повернулася до нормального стану;

2. 4-й і при 15ГКБ

3, перша -загальний, друга операція-епідуралку

4.первий раз на 3-у добу, другий раз через добу

5.Первая раз на 12-е, другий раз на 7-е, шви гоїлися без проблем.

6.первий раз було дуже важко, відходила від пологів 2 роки, 11 років боялася народити второго.После друге ейфорія.

Через скільки можна народжувати після кесарів

7я.ру — інформаційний проект з сімейних питань: вагітність і пологи, виховання дітей, освіту і кар'єра, домоведення, відпочинок, краса і здоров'я, сімейні відносини.

природні пологи після кесарева

Скажіть після кесарева через скільки знову можна вагітніти? Але все-таки, через 6 років я народила доньку. Про це я писала в оповіданні "Мої два кесаревих: Зайчик-Степашка і Ведмідь-буркотун: хто наступний?"

Кесарів за бажанням

А народжувати з кесаревим можна скільки хочеш — я чула, що і 11 дітей народжували таким чином. Травм при пологах буває більше, ніж ускладнень після кесарева (у малюків), А якщо мама готова потерпіти, нехай.

вагітність після кесарева

вагітність після кесаревого. привіт! скажіть, коли можна беременнеть після кесаря.? лікар сказав не раніше 4-5 років, так? і ще, аборт А недавно, знову ж за допомогою кесарева, народила третю дитину. Я заню, народжують скільки влізе (або вилізе) після кесарева.

А недавно, знову ж за допомогою кесарева, народила третю дитину. Але перерва вже в 5 років. могла народити сама, але був низький гемоглобін (вже особисті її особливості). Я заню, народжують скільки влізе (або вилізе) після кесарева. Просто на місці рубця тканини не еластичні і погано скорочуються. Чим менше перерва між вагітностями, тим гірше скорочуються — тому лікарі наші розумні наполягають на варіанті пологів з кесаревим. Краще проконсультуйтеся з незалежними акушерами в клубах підготовки до пологів. У них є практика подібних випадків. Все настільки індивідуально. Успіхів вам. :))

Я думаю, що якщо мені дуже захочеться народжувати самій, то доведеться міняти лікаря: про ((. Про аборт не знаю, не питала.7я.ру — інформаційний проект з сімейних питань: вагітність і пологи, виховання дітей, освіту і кар'єра, домоведення, відпочинок, краса і здоров'я, сімейні відносини.На сайті працюють тематичні конференції, блоги, ведуться рейтинги дитячих садків і шкіл, щодня публікуються статті і проводяться конкурси.

7я.ру — інформаційний проект з сімейних питань: вагітність і пологи, виховання дітей, освіту і кар'єра, домоведення, відпочинок, краса і здоров'я, сімейні відносини. На сайті працюють тематичні конференції, блоги, ведуться рейтинги дитячих садків і шкіл, щодня публікуються статті і проводяться конкурси.

Якщо ви виявили на сторінці помилки, неполадки, неточності, будь ласка, повідомте нам про це. Дякуємо!

admin