Своїми руками

Перепланування однокімнатної квартири: варіанти, ідеї і фото

Варіанти перепланування 1 кімнатної квартири

Квартирне питання на сьогоднішній день стоїть, мабуть, гостріше, ніж будь-коли. Придбати квартиру у великому місті можуть лише дуже заможні люди. Мова про те, щоб змінити квартиру на більш простору взагалі ведеться досить рідко. Але як же бути, якщо ви маєте в своєму розпорядженні тільки однокімнатною квартирою і не маєте грошей на те, щоб змінити її на двокімнатну?

Багато людей в такій ситуації вирішують, що найкращим рішенням буде перепланування однокімнатної квартири. І дійсно, таке рішення нерідко дозволяє позбутися від проблеми з мінімальними фінансовими витратами. Звичайно, приймати остаточне рішення слід тільки тоді, коли ви ретельно продумали все, зважили всі «за» і «проти». До того ж, варіанти перепланування можуть бути досить різними. Варто вивчити їх, перш ніж переходити до активної фази будівництва. А для початку буде корисно дізнатися які взагалі варіанти існують в такій ситуації.

Отримуємо дві кімнати з однією

Зрозуміло, найбажанішим для більшості людей варіантом є перетворення однокімнатної квартири в двокімнатну. Такий варіант підійде для будь-якого випадку. Наприклад, якщо в молодій сім'ї з'являється дитина, і батьки вирішують виділити йому нехай і невелику, але окрему кімнату.

Або ж, якщо в квартирі живе одна людина, яка приймає рішення розбити єдину кімнату на спальну (вона ж буде виступати в ролі вітальні) і кабінет, де він буде працювати. На жаль, цей варіант здійснимо далеко не завжди. Тому що для розбивки однієї кімнати на дві, бажано щоб спочатку її площа складала не менше 18 квадратних метрів. В іншому випадку замість двох кімнат вийде дві крихітні комірчини, в яких просто некомфортно перебувати.

Приклад інтер'єру однокімнатної квартири Повернутися до змісту

Перетворюємо квартиру в студію

Інший досить популярний варіант — перепланування звичайної однокімнатної квартири в студію. Так, отримати дві кімнати замість однієї в такому випадку не вийде. А ось виграти кілька квадратних метрів (що при площі квартири в 30-33 кв. М. Досить непогано) цілком можливо. Але для початку розберемося в тому, що ж являє собою студія.

Найчастіше цим терміном називають приміщення, що отримується в результаті знесення стіни між житловою кімнатою та кухнею.

В результаті виходить одне досить просторе приміщення. Воно в свою чергу зонується (зазвичай квітами або різними матеріалами), після чого використовується і в якості кухні, і в якості вітальні, і в якості спальні.

приклад перепланування однокімнатної квартири в квартиру-студію

Студія — прекрасне рішення для одного мешканця або молодої сім'ї, які люблять запрошувати до себе велику кількість гостей, і постійно мучаться від занадто маленькій площі квартири.

Ексклюзивний дизайн двоповерхової квартири студії, якщо висота стелі дозволить це зробити.

Так що, перетворення квартири в студію прекрасний варіант, якщо через малі розміри або особистих переваг не проводиться перепланування в двокімнатну квартиру. На жаль, в будинках серії II-68 найчастіше неможливо прийняти інше рішення — загальна площа квартир коливається від 30,5 до 34,5 квадратних метрів, а житлова площа звичайно становить близько 14,7 квадратних метрів. Зазвичай під цю серію потрапляють майже всі «брежневки».

Основні проблеми, що виникають при переплануванні квартири в студію

Отже, ви вирішили перетворити свою однокімнатну квартиру в панельному будинку в простору і світлу студію. З чим же вам доведеться зіткнутися?

вдалий дизайн-проект вийшла квартири-студії

У деяких випадках практично всю роботу можна зробити своїми руками. Єдина справа, яке варто довірити професіоналу, це розробка дизайну. Багато людей, що живуть в саморобній студії, відзначають, що виникає легке відчуття дискомфорту через те, що і жити, і харчуватися доводиться в одній кімнаті. Однак, якщо правильно зонувати приміщення, відчуття дискомфорту зникає. Саме роботу по розробці зонування і просто зовнішнього вигляду приміщення варто довірити фахівцям.

Приклад ремонту з переплануванням в однокімнатній квартирі.

Можете бути впевнені, що вони виконають всі не тільки швидко, але і якісно. Іноді це ще й може коштувати порівняно недорого: в останні роки до дизайнерів все частіше звертаються за такою допомогою. Тому, якщо вам не обов'язково мати унікальний дизайн і ви згодні на стандартний, то зможете заощадити таким чином чимало часу і коштів.

Перегородка між кухнею та кімнатою просто зноситься, в результаті чого ви отримуєте досить велике приміщення, один з кутів в якому відводиться під кухню.

Іншими словами, тепер вся квартира складається з санвузла, коридору та універсальної студії. Зонувати приміщення, відокремлюючи житлову площу від кухні, найкраще з використанням оздоблювальних матеріалів різного кольору. Як варіант, можна використовувати різні види підлогових покриттів. Якщо є можливість витратити зайві гроші, то можна трохи підняти зону кухні, створивши при цьому невеликий подіум. Ви втратите всього 5-7 сантиметрів від висоти приміщення, зате ефективно розділіть приміщення по зонам використання.

Вдалим рішенням можна назвати і ергономічне розміщення меблів. Але тут слід бути помірним, адже хоч приміщення і збільшилася за площею, але все одно воно не становить 45-50 кв. м. Тому меблі повинна бути не тільки компактною, але і функціональною. Вдалим вибором стане стіл-трансформер і інші дизайнерські рішення, що дозволяють економити місце і жити з максимальним комфортом.

Однак, вище описаний тільки самий благополучний варіант перепланування квартири в студію. Набагато гірше, якщо житлову кімнату і кухню розділяє несуча стіна. А багато хрущовки мають саме таке будівельне рішення. Укорочення, а тим більше знесення несучої стіни нерідко призводить до того, що будівля просто розвалюється на частини.

Тому, перш ніж приступити до роботи, необхідно отримати дозвіл з БТІ на перенесення, знесення і будь-які інші дії з несучими стінами. Звичайно, якщо ви зносити несучу стіну між кімнатою і кухнею, доведеться посилити отвір металопрофілем (найчастіше швелером або балкою), які візьмуть на себе все навантаження.

Зазвичай, чим вище знаходиться квартира в будинку, тим легше буває отримати відповідний дозвіл — навантаження на конструкцію знижується з кожним поверхом.

Так що, складайте план своєї нової квартири-студії, розробіть дизайн (самостійно або за допомогою фахівця) і приготуйтеся до того, що ваше життя стрімко зміниться.

Як отримати з однієї кімнати дві

З одного боку, розбивка однієї кімнати на дві доставляє значно менше клопоту, ніж перетворення квартири в студію, адже тут не доведеться проводити ніяких серйозних ремонтних робіт по знесенню стін, а значить, не потрібно буде отримувати дозвіл спеціалізованих організацій. Але з іншого боку, дуже складно перетворити одну кімнату в дві таким чином, щоб вони були затишними, і перебувати в них було б комфортно.

Звичайно, тут також бажано скласти відповідні схеми, на які ви будете спиратися при проведенні всього комплексу робіт.

Варто врахувати, що після того, як ви розіб'єте кімнату на дві, природне освітлення залишиться тільки в одній з них. А значить, у другій повинно бути досить потужне штучне освітлення, здатне компенсувати недолік сонячного світла. Зрозуміло, не може бути й мови про розбивці кімнати вздовж, щоб в кожній з двох одержані кімнат була хоча б половина вікна.

Адже в результаті ви отримаєте два дуже довгих і дуже вузьких приміщення, жити в яких буде просто неможливо.

Тому, доведеться миритися з тим, що одна з кімнат не матиме вікна. До речі, якщо ви поділяєте кімнату на дві, щоб виділити особистий простір дитини, то варто віддати в його користування ту кімнату, яка має вікно. Для дітей наявність сонячного світла є важливим фактором: як для фізичного здоров'я, так і для гарного самопочуття.

Дуже серйозне питання, яке виникає, коли ви складаєте креслення майбутньої квартири, це: «Як же розділити кімнату на дві?» Для цього існує кілька варіантів. І всі вони гідні того, щоб їх уважно вивчили.

Приклад перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну Повернутися до змісту

Поділяємо кімнату за допомогою гіпсокартону

Одним з найпростіших і дешевих, але в той же час не найпопулярніших варіантів є перепланування приміщення за допомогою установки перегородки з гіпсокартону. Власник житла встановлює перегородку, прорубує в ній двері і отримує дві невеликі кімнати.

Монтаж гіпсокартону проводиться за допомогою металевого профілю, до якого і кріпляться листи. Якщо ви хочете звести до мінімуму шум, що проникає через перегородку, варто встановити між листами звукоізоляційний матеріал — рівень шуму різко знизиться.

На жаль, даний варіант має серйозний мінус — після установки глухий перегородки в другій кімнаті буде повністю відсутні природне освітлення. Єдиний спосіб виправити це — виконати в гіпсокартоні невеликий віконний проріз. Його можна обладнати склопакетом, щоб отримати природне освітлення і в той же час захистити себе від шуму.

Дуже серйозно стоїть підходити і до установки дверей.У такій ситуації доводиться економити кожен вільний квадратний метр, тому кращим рішенням буде відмова від класичної орної двері на користь розсувний. Так ви отримаєте майже цілий квадратний метр корисної площі, який зможете використовувати на свій розсуд.

Встановлюємо шафа-купе

Ще один популярний спосіб, що дозволяє легко і витончено розділити одне приміщення на два, це установка відповідного шафи-купе. На сьогоднішній день в будь-якому великому місті можна знайти десятки, а то і сотні компаній, що займаються виготовленням корпусних меблів. Тому можна без зусиль знайти фахівців, які виготовлять шафу-купе, що має незначні відмінності від стандартного.

Звичайно, виготовлення шафи-купе обійдеться значно дорожче, ніж закупівля і установка декількох листів гіпсокартону. Зате ви зможете виграти кілька додаткових квадратних метрів корисного простору для кожної кімнати.

Для цього шафа-купе має відкриватися як з однієї кімнати, так і з іншого. Після цього досить вирішити, які полки займають мешканці однієї кімнати, а які дістануться мешканцям інший. І не потрібно буде ставити по шафі в кожної з кімнат — одного буде цілком достатньо.

Також шафа-купе повинен мати наскрізну двері (бажано розсувну), що дозволяє вільно заходити і виходити. Якщо ви передбачте ще й засклений отвір, то природне світло зможе висвітлювати обидві кімнати, що буде вельми приємно.

Стелаж вирішить проблему

А ось якщо в однокімнатній квартирі живе всього одна людина, яка хоче розділити кімнату на два приміщення, наприклад, на кабінет і спальню, то не варто ламати голову над встановленням гіпсокартонної перегородки або дорогого і громіздкого шафи-купе. Набагато краще буде просто встановити стелаж. Бажано вибрати стелаж з відкритою конструкцією, адже таке рішення має безліч плюсів.

З одного боку, — стелаж прекрасно розділяє два приміщення, не створюючи при цьому відчуття громіздкості і надмірності. З іншого, — відкритий стелаж прекрасно пропускає сонячне світло, що напевно сподобається мешканцеві квартири. І, нарешті, стелаж виконує ще й функціональну обов'язок: дозволяє зберігати велику кількість книг або інших предметів, які завжди хотілося б мати під рукою.

Доповнивши стелаж дверцятами з вітражного скла, ви зробите своє житло куди більш вишуканим і витонченим. Ну а кілька горщиків з квітами, встановлені на полицях стелажа, додадуть приміщенню затишок і перетворять його в чудове місце для роботи і відпочинку.

admin